fbpx

Florent Hadërgjonaj do të vazhdojë aventurën në futbollin turk, te skuadra e Kasimpashës. Mbrojtësi I krahut të djathtë , ka vendosur që të vazhdojë karrierën në Turqi, pasi që sezonin e kaluar ishte pjesë e Hadersfilldit dhe si futbolist i huazuar ishte pjesë e skuadrës së Kasimpashës.

Tani skuadra turke ka vendosur që të paguajë 26 mln euro për të përvetësuar mbrojtësin shqiptarë. Hadërgjonaj sezonin e kaluar zhvilloi 13 ndeshje për Kasimpasha-n, duke bindur drejtuesit e klubit me paraqitjet e tij

Shpërndaj me

Loading...