Përfaqësuesja e Maqedonisë do të përballet me Austrinë në stadiumin “Ernst Hapell” në orën 20.45. Në vigjile të kësaj sfide, trajneri I Maqedonisë shpalosi formacionin e parë , që do ti kundërvihet Austrisë , që është favorite e madhe për të marë 3 pikët edhe pse ka nevojë për një pikë për të konfirmuar pjesëmarrjen në EURO 2020.Në portë do të jetë Dimitrievski, ndërsa në mbrojtje do të jenë Mladenovski, Velkovski , Ristovski dhe Toshevski. Në mesfushë do të luajnë Spirovski, Kostadinov, Bardhi dhe Ristevski, ndërsa në sulm do të jenë Elmas dhe Trajkovski.

Shpërndaj me

Loading...