Çiro Imobile është ftues i çmimit “Këpucës së Artë”, si golashnëues më i mirë në Evropë. Sulmuesi i Lacios, në sfidën e humbur me Napolin, regjistroi golin e 36 në këtë sezon, duke barazuar rekordin e Gonzalo Higuainit, I cili shënoi po aq gola në sezonin 2015/16 në Seria A.

Ndërkohë Zlatan Ibrahimoviqi vendosi rekord të ri në kampionatin italian, duke u bërë futbollisti më në moshë që ka shënuar 10 e më shumë gola në Seria A. Suedezi e vendosi rekordin e ri me 38 vjetë dhe 302 ditë , duke kaluar rekordin e Silvio Piolit që mbante këtë rekord me 38 vjetë dhe 127 ditë.

Shpërndaj me

Loading...