Skuadra e Interit mund të ndërprejë bashkëpunimin me Antonio Konten në fund të sezonit, duke pasur parasysh faktin se Interi shumë herët u largua nga gara për titullin kampion me Juventusin. Konte ka marë kritikë të mëdha për rezultet e fundit dhe sipas gazetarit Italian Fabio Ravecani, trajneri Konte së shpejti do të largohet, ndërsa që tani dihet zëvëndësimi i tij.

Interi planifikon që sërisht të angazhojë një isht trajner të Juventusit. Sipas mediave italiane bëhet fjalë për Masimilijano Alegrin, I cili gjatë kohë është pa angazhim.

Alegri ka marë shumë oferta pas largimi të tij nga Juventusi, mirëpo ai vendosi që të pret sfidën e radhës.

Shpërndaj me

Loading...