fbpx

Partia e djathtë e Izraelit “Otzma Yehudit” (Fuqia Hebreje) sulmoi aleatin e saj fetar kombëtar, sepse iu bashkua një blloku të krahut të djathtë, pak para afatit të paraqitjes së listave të kandidatëve për zgjedhjet e marsit.

Partia “Habayit Hayehudi” vendosi dje në minutën e fundit të ndërpresë marrëveshjen e saj me “Otzma Yehudit“, në mënyrë që të bashkohej me aleancën më kryesore të partive “E Djathta e Re” dhe “Unioni Kombëtar”.

Partitë kishin kohë deri dje për të dërguar kandidaturat e tyre.

Shpërndaj me

Loading...