fbpx

Menjëherë pas lajmit të vdekjes së bilbilit të muzikës Nexhmije Pagarusha, kanë arritur mesazhet e para të ngushllimeve nga këngëtarë të njohur. Ja çfarë kanë shkruar disa prej tyre:

“Mbretëresha e muzikës shqiptare përgjithmonë në zemrat tona”, ka shkruar Xhensila Murtezaj në instagramin e saj, bashkangjitur një fotografie bardhë e zi të Nexhmijes.

 

View this post on Instagram

 

Mbretëresha e muzikës shqiptare përgjithmonë në zemrat tona. 🕊

A post shared by Xhensila Myrtezaj (@xhensilamyrtezaj) on

Edhe Dhurata Dora ka ndarë një mesazh ngushëllimi: “Pusho ne paqe bilbili i kenges shqipe”, ka shkruar ajo.

 

View this post on Instagram

 

Pusho ne paqe bilbili i kenges shqipe 🙏#nexhmijepagarusha

A post shared by Dhurata Dora (@dhuratadora) on

As Ylli Limani nuk ka ngelur prapa. “Pusho në paqe 💔 legjendë”, ka shkruar ai në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

Pusho në paqe, legjendë! Faleminderit për gjithcka që na dhe… 💔

A post shared by Yll Limani (@ylllimani) on

“Pata fatin e madh të të shoh përpara se të shkoje nga kjo botë… jo më larg se tre muaj më parë…kënduam bashkë “E dehun jam…”… “u deha” nga personaliteti yt dhe zonjllëku që të karakterizonte. Gjithmonë në veshët e mi do të këndojë zëri yt, Zonjë e madhe. Të prehesh ne paqe Nexhmije Pagarusha e shqiptareve”, ka shkruar Eneda Tarifa

Shpërndaj me

Loading...