Sipas mediave itaiane, skuadra e Juvnetusit ka shprehur interesim për futbollistin e Vulverhemptonit. Sports Mole” raporton se “Zonja e Vjetër” e do patjetër anësorin, Adama Traore dhe janë të gatshëm të ofrojnë tre lojtarë për të siguruar shërbimet e spanjollit.

Klubi i Serie A ka futur në ofertë Matia Perin, Daniele Rugani dhe Kristian Romero në shkëmbim të 24-vjeçarit. Më parë Adama Traore ishte pjesë e Akademisë së Barcelonës, për shumë vite.

Shpërndaj me

Loading...