Skuadra e Juventusit është rikthyer në pistën e Madridit, për mbrojtësin Marselo, pasi që nuk janë të kënaqur me nga rendimenti i Aleks Sandros, në anën majtë të mbrojtjes.

Braziliani 31-vjeçari ka edhe dy vite të mbetura në kontratë me klubin spanjoll, megjithatë Juventus është i gatshëm t’i ofrojë një kontratë katërvjeçare.

Marselo disa herë ka potencuar se i mungon portugezi Kristiano Ronaldo dhe ideja për t’u bashkuar sërish te kampionët e Italisë mund ta tundojë dhe ta motivojë sërish për të rikthyer edhe më i fortë.

Shpërndaj me

Loading...