Në kërkesë për një qendërmbrojtës, drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratiçi ka udhëtuar drejt Parisit, atje ku do të tentojë të mbyllë marrëveshjen me klubin kryeqytetas për transferimin e Markinjos. Sipas informacioneve të gazetës “Tuttosport”, me afrimin e mbrojtësit holandez Matijs De Ligt tek PSZH, Markinjos do të shikojë një alternativë tjetër dhe Juventus është mundësia më e mirë për të.

Shpërndaj me

Loading...