fbpx

SKuadra e Juventusit konfirmoi se edhe një talent tjetër kosovar do t ëjetë pjesë e “bardhezinjëve”. Bëhet fjalë për talentin kosovar Albian Hajdari, i cili luan në pozitën e qendërmbrojtësit dhe përfaqëson Zvicrën U17. Në sezonin e fundit, Hajdari ka zhvilluar 10 ndeshje me Basel U18.

Ndërkohë te skuadra italiane, Albian Hajdari do të luajë për ekipin e të rinjve Primavera. Mbrojtësi 17-vjeçari vlerësohet si një ndër yjet e mëdha të futbollit dhe e ardhmja e Kombëtares së Kosovës, e cila duhet të angazhohet më shumë për t’i siguruar shërbimet e tij.

Shpërndaj me

Loading...