Janë përcaktuar edhe çiftet e play off në Ligën e Kampionëve, pas zhvillimit të ndeshjeve kthyese të turit të tretë eliminator, me ndeshjet që do të luhen në datat 20-21 gusht dhe 27-28 gusht. Kështu, Ajaksi do të përballet me APOEL, ndërsa Olympiakos me Krasnodarin, që bëri çudinë e madhe duke eliminuar Porton. Për Kluzhin, që eliminoi Seltikun në Skoci, Slavia Praga, ndërsa duel interesant do të jetë ajo mes Dinamo Zagrebit dhe Rozenborgut.

Shpërndaj me

Loading...