Tottenham është afër shkarkimit të trajnerit Mauricio Pochettino.

Këtë sezon Spurs, janë në formë jo të mirë dhe kjo gjë ka shtyrë të kërkohet shkarkimi i teknikut argjentinas.

Sipas mediave angleze, Tottenham ka në konsideratë tre trajnerë të cilët mund ta zëvendësojnë Pochettinon.

Trajneri i Bournemouth Eddie Howe dhe trajneri i Napolit, Carlo Ancelotti janë dy të parët në listën e presidentit Daniel Levy.

Tjetër kandidatë është edhe ish-trajneri i shumë gjigantëve evropian se fundmi i Manchester United, Jose Mourinho, i cili dëshiron të provojë përsëri garën në Premier Ligë.

Shpërndaj me

Loading...