fbpx

Adam Lallana rinovoi kontratën në ‘Anfield’ për të përfunduar sezonin e zgjatur 2019/20, por do të largohet kur edicioni të përfundojë. 32-vjeçari nuk po aktivizohet pas rikthimit të futbollit për shkak që Klopp nuk dëshiron ta rrezikojë për t’iu përsëritur lëndimin, me të cilin lufton tash e sa kohë.

“Ademi është, oh Zoti im … është e qartë që Adami do të largohet nga klubi. Nëse e dini më pyesni tani, më mungon tashmë gjithçka për të dhe ai është akoma këtu. Ai është një lojtar i shquar, një nga lojtarët më me ndikim në cilësinë e stërvitjes që kam pasur në jetën time. Ai është një profesionist i jashtëzakonshëm. Tani ne kemi një situatë të vështirë, unë e respektoj atë shumë. Gjithçka me Adamin është e renditur – ai është i aftë, ai po stërvitet, gjithçka është në rregull. Por e ardhmja është e ardhmja e tij. Nëse kemi nevojë për ndihmën e tij në fushë, ne mund ta marrim atë. Ai është me ne dhe trajnon 100 përqind. Por nuk dua ta rrezikoj”, tha mes tjerash trajner i Liverpullit, Jyrgen Klop.

Shpërndaj me

Loading...