fbpx

UEFA anuloi sfidën finale të turneut paraeliminator në Nion të Zvicrës, ku duhej të përballen, skuadra kampion e Kosovës, Drita dhe ajo e Irlandës së Veriut, Linfilldi. Arsye për anulimin është se një futbollist i skuadrës kosovare ka rezultuar pozitiv në testet e fundit për COVID 19, andaj UEFA ka vendosur të anulojë përballjen dhe të vë tërë skuadrën e Dritës në izolim. Tani çështja e fatit të kësaj përballje është në duart e Komisionit të Etikës pran UEFA-s.

Shpërndaj me

Loading...