Ashtu siç ju lajmëruam edhe në artikullin paraprak, hapja e stadiumit të ri në Shqipëri do i paraprijë një koncert me artistët më të mëdhenj të Shqipërisë. Një ndër to është edhe Flori Mumajesi që është përcaktuar të këndoj këngën Kuq e Zi, himn të shqiptarëve. Por ajo që bie në sy është fakti se Flori do këndoj një remake të kësaj këngë pa pjesën e Elvana Gjatës. Dyshja ka bashkëpunuar për këtë këngë derisa Elvana ishte pjesë e labelit Threedots. Këngëtarja tashmë nuk bën pjesë në këtë grup muzikor dhe marëdhënia me Flori Mumajesin që dikur menaxhonte karrierën e saj nuk është siç ka qenë.

Elvana Gjata nuk ka reaguar në lidhje me këtë gjë, pasi edhe ajo përgatitet për performancën e saj në Festivalin fundivitit në RTSH

Shpërndaj me

Loading...