Trajneri i Interit, Antonio Konte ka njoftuar mesfushorin uruguaian, Matias Vesino se nuk bën pjesë te Inter. Ai ka shpjeguar se ky futbollist nuk është fare në planet e tij në të ardhmen e skuadrës nga Milano. SIpas të përditshmes sportive italiane “Gazzetta dello Sport” thuhet se ekzistojnë arsye të ndryshme që kanë sjellë dri te përplasja mes Vesinos dhe trajnerit KOnte, ku ky i fundit ka mbetur i pakënaqur me karrakterin e futbollistit. Po ashtu, Vesino poashtu akuzohet edh epsër faktin se se nuk është sjell në mënyrën e kërkuar nga Konte gjatë këtij sezoni dhe strategu Italian ka lënë hapësirë që drejtuesit të vënë në shitje uruguajasin në këtë ose merkaton e verës.

Shpërndaj me

Loading...