fbpx

Sipas të përditshmes spanjolle “Sport”, trajneri i Barcelonës , Ronald Kuman, ka përzgjedhur ekipin bazë për fillimin e sezonit të ri në La Liga . Sipas “Sport”, ekipi do të jetë i njëjtë si edhe në përballjen e turneut “Joan Gamper”, me të cilin besohet se do të sfidojë skuadrën e Viljarealit.

Në portë do të jetë Neto, ndërsa para tij do të jenë Lenglet, Pike, Alba dhe Roberto. Në mesfushë do të jenë De Jong dhe Buskets, ndërsa sulmi nis me Kutinjon, Fati dhe Messin, ndërsa më afër portës kundërshtare do të jetë Grizman.

Shpërndaj me

Loading...