Kampionati i Spanjës në futboll ndalgadal po shkon me hapa të sigurt drejt rifillimit të kampionatit.

‘Cope’ raporton se La Liga rifillon më 12 qershor, të premtën, me ndeshjen mes Seviljës dhe Real Betis. Ndërkohë, kalendari i plotë për rikthimin e La Liga do të publiklohet më 28 maj.

La Liga synon të mbyllet më 29 korrik, kështu që ndeshjet priten të luhen me kalendar të ngjeshur, me shumë pak pauza për skuadrat.

Shpërndaj me

Loading...