Prodhuesi italian ka njoftuar një “ngacmues” për konceptin Vision Gran Turismo përpara premierës së veturës.

Videoja e shkurtër nuk zbulon shumë për konceptin e ri, përveç detajeve të pjesës së pasme të automjetit, siç janë dritat e frenimit LED dhe një shpërndarësi masiv, dhe bazuar në tingullin, mund të supozohet se Vision Gran Turismo është mundësuar nga një motor atmosferik V12, me shumë mundësi “i huazuar” nga Lamborghini Aventador.

Më shumë detaje do të dihen në fund të javës, pasi Lamborghini njofton premierën e këtij koncepti në 24 nëntor.

Vision Gran Turismo is on its way

Witness the grand unveiling of the Vision Gran Turismo car at the World Final of the FIA GT Championships on 24th November at 18:00 CET. We will be there with Gran Turismo.Discover more: https://youtu.be/fs3ELZ-WN5M

Publiée par Lamborghini sur Lundi 18 novembre 2019

Shpërndaj me

Loading...