fbpx

Sfida në mes Maqedonisë dhe Kosovës, në Shkup më 8 tetor, do të zhvillohet pa prezencën e publikut. Lajmin e përcjell e përditshmja franceze, “L’ekip” e cila mbështetet në deklaratën e numrit një të Federatës së Futbollit në Francë. Sipas të përditshmes franceze, raporton se Nion është duke u shqyrtuar opcioni dhe më vonë të zyrtarizohet ndalesa për tifozët për sfidat e kombëtarëve në muajin shtator dhe tetor.

Ndryshe Franca ka lejuar deri më 5 mijë spektatorë në stadium, mirëpo kjo vazhdon për kampionatin francez ,  pasi që në sfidat evropiane, UEFA ka ndaluar tifoz në stadium.

Shpërndaj me

Loading...