fbpx

Skuadra e Lillës është kampion e merkatos. Skuadra franceze arkëtoi 174 mln euro për vetëm 12 muaj nga shitja e 3 futbollistëve. Nikolla Pepe kaloi te Arsenali për 80 mln euro, Rafael Leoa zbarkoi te Milani për 23 mln euro dhe se fundi Viktor Osimen u transferua te Napoli për 71 mln euro. Ndryshe Pepe u ble nga klubi francez për 10 mln euro, Leao zbarkoi si futbollist i lirë, ndërsa Osimen u ble vetëm për 14 mln euro.

Shpërndaj me

Loading...