fbpx

Skuadra e Liverpullit është shumë pranë goditjes në merkaton e verës. Në radaring e Jyrgen Klopit është Aisa Mandi, mbrojtësi i Betisit. Sipas “Bein Sport”, mbrojtësi i Betisit ka gjetur akordin me klubin anglez, për 10 milionë euro.

Në këtë kampionat, mbrojtësi andaluz ka luajtur 29 ndeshje me Real Betis dhe ka qenë një ndër pikat më të forta. Ideja e Klopit është që djaloshi të jetë rezervë dhe të rritet në prani të mbrojtësve të tjerë me përvojë por, nëse bën mirë menjëherë, mund të luajë dhe titular.

Shpërndaj me

Loading...