fbpx

Liverpuli mund të marrë një goditje masive sezonin e ardhshëm, me Mohamed Salah potencialisht të padisponueshëm për katër muaj shkaku i Kupës së Afrikës dhe Lojërave Olimpike.

Sallah edhe këtë sezon është golashënuesi kryesor i ‘The Reds’, me 27 vjeçarin që ka shënuar 16 gola në 26 ndeshje.

E gjitha kjo me arsyen se Egjipti kanë të prirë që Salah t’i përfaqësojë në Lojërat Olimpike, të cilat janë shtyrë për vitin 2021, shkaku i virusit “Covid 19”.

Salah, së bashku me Sadio Mane, Xhoel Matip dhe Nabi Keita, do të marrin pjesë në Kupën e Kombeve në Afrikë, që do të luhet gjatë muajit shkurt.

Shpërndaj me

Loading...