Tirana është në prag të festës së 100 vjetorit të kryeqytetit, dhe për këtë festë Bashkia e Tiranës kishte bërë edhe një thirrje për të zgjedhë logon e këtij përvjetori, shkruan KultPlus.

Rrezeart Galica, dizajneri kosovar ka shpërndarë në facebook një llogo të ngjashme të “Truman”, që sipas Galicës, Karrota e ka përdorë për llogon e Tiranës.

“100 vjet më kopjove me “dashuri”. Ç’skandal! “Truman” e ideoi dhe konceptoi Rosie Manning, 2016 https://dribbble.com/rosiemanning/tags/truman”, ka shkruar Galica.

Por vetë udhëheqësi i kompanisë “Karrota”, ka komentuar te Galica, se nuk po din të bëj krahasimin mes plagjiaturës dhe trendit.

Shpërndaj me

Loading...