fbpx

Klubi argjentinas, Estudiantes de La Plata është rikthyer në stadiumin ku shkruajti historinë në një mënyrë spektakolare.

Një luan gjigant flakërues “hipi” mbi çatinë e “Luis Hirschi Stadium”, duke dhuruar një shfaqje vërtetë mahnitëse. Ekipi argjentinas përuroi rinovimin e stadiumit, që e përdori mes viteve 1907 dhe 2005.

Prej 14 vitesh, Estudiantes de La Plata luajti sa në një fushë në tjetrën, teksa i dha fund pritjeve të tifozëve të premten, ku priti në shtëpi, Atletico Talleres.

Shpërndaj me

Loading...