Presidenti francez Emanuel Macron ka shkruar në twitter se është “tejet emocionuese për të gjithë kombin”për atë cfarë po ndodh me katedralen e Notre Dame.

“Si të gjithë bashkatdhetarët e mi, unë jam i mërzitur të shoh sonte se si po digjet një pjesë e secilit prej nesh”, shkroi mes tjerash Macron dhe shprehu solidaritetin e tij me “të gjithë katolikët dhe qytetarët francezë”.

Nga ana tjetër, presidenti i Francës, Emmanuel Macron, anuloi një fjalim të rëndësishëm të parashikuar për sot në mbrëmje në ora 20:00 në përgjigje ndaj jelekverdhëve, ai është në mjediset e Notër Dam në Paris, për të ndjekur nga afër operacionet e zjarrfikësve.

Shpërndaj me

Loading...