Trajnerët e Maqedonisë dhe Sllovenisë , Igor Angelovski dhe Matijazh Kek, shpalosën listën e futbollistëve për përballjen në Shkup, e vlevshme për eliminatoret e EURO 2020. Angleovski u vendos me formacionin 3-5-2, ku do të mungojë Enis Bardhi në mesfushë.

Në portë është Dimitrievski,  para mbrojtjes nga Ristevski, Musliu dhe Ristovski. Në mesfushë do të jenë Alioski, Spirovski , Ademi  dhe Nikollov. Mefsuhor ofenziv do të jetë Elif Elmas, ndërsa në sulm do të rreshtohen Goran Pandev dhe Ilija Nestorovski.

Matijazh Kek u vendos në formacionin standard4-4-2. Në portë është Oblak , ndërsa nëmbrojtje janë Stojanoviq, Struna, Mevla dhe Balkovec. Në mesfushë janë Iliçiç, Krhina, Kurtiç dhe Bezjak, ndërsa në sulm janë Berbiq dhe Shporar.

Sfida Maqedoni-Slloveni, nis në orën 20.45.

Shpërndaj me

Loading...