Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, në konkurencën e femrave , ndeshjen e parë , pas pandemisë “Covid 19”, do të zhvillojë më 22 shtator, kundër Francës në Shkup.

Sipas faqes zyrtare të UEFA-s, Maqedonia pas sfidës në Shkup, më 23 tetor, do të zhvillojë sfidën e dytë me të njëjtin kundërshtarë, por në Paris, ndërsa më 27 nëntor do të përballet me Kazakistanin në transfertë.

Me këto tre ndeshje mbyllen eliminatoret në grup, ku Maqedonia qëndron në vendin e parafundit me një fitore dhe 3 pikë , por edhe 4 disfata.

Shpërndaj me

Loading...