Kilian Mbape është dakord që të vazhdojë marrëveshjen me PSZH-në, vetëm nëse në të ka edhe një klauzolë e veçantë. Sulmuesi dëshiron që në marrëveshje të ketë shumë konkrete për të cilën mund të blihet. Aktualisht marrëveshja e PSZH-së me Mbapen mbyllen në vitin 2022.

PSZH do të ofrojë 50 mln euro në sezon dhe beson se do të mbajë yllin e ri edhe gjatë kohë. Në rast se Mbape tranferohet në Madrid, është më e sigurt se shumë do të shënojë rekord të ri, më shumë se shuma për të cilën Nejmar u largua nga Barcelona te PSZH (222 mln euro).

Ndërkohë Liverpulli është poashtu në garë për firmën e Mbapes, për të ciln janë gati që të sakrifikojnë Sadio Mane.

Shpërndaj me

Loading...