Skuadra e Realit është i gatshëm që të dërgojë Luka Modriçin tek Inter, si pjesë e një marrëveshje transferimi që do të sillte në ‘Santiago Bernabeu’ mbrojtësin Milan Skriniar.

Reprezentuesi sllovak cilësohet si një nga mbrojtësit më të mirë në Evropë, duke dhënë kontribut të jashtëzakonshëm në rikthimin e Interit në garën për titull në Seria A.

Në anën tjetër, Inter ka dy afate që ka kërkuar transferimin e Luka Modriçit në ‘San Siro’, por që ka dështuar të bind Real Madridin në finalizimin e një marrëveshje.

Mediet në Spanjë deklarojnë se tashmë ekziston një marrëveshje me klubeve, dhe se në verë ajo do të bëhet formalitet.

Shpërndaj me

Loading...