Kosovare Arsllani është mesfushorja e cila falë paraqitjes së saj të mirë në fushën e blertë është një nga favoritet femra për të fituar Topin e Artë. Ky shpërblim përkrah atij për meshkuj u paraqit nga Fifa vitin e kaluar, ndërkohë që ky është viti i dytë dhe mund të shkojë për mesfushoren shqiptare e cila luan për Kombëtaren e Suedisë dhe CD Tacon.

Ceremonia e Topt të Artë do të mbahet sonte në mbrëmje, e Hënë më 2 Dhjetor në Paris.

Shpërndaj me

Loading...