fbpx

Federata e Futbollit në Itali ka shpalosur kalendarin e garave për sezonin 2020/21, që do të nis më 19 shtator. Pas diskutimeve të shumta mes ligës së futbollit, federatës italiane dhe klubeve të Serie A, u arrit akordi që kampionati i ardhshëm të startojë më 19 shtator. Disa prej skuadrave më të mëdha në Apenine si Juventusi, Milani, Lazio e Atalanta dëshironin që kampionati i ri të niste më 12 shtator menjëherë pas ndeshjeve të kombëtareve, por gjuha e përbashkët u gjet për 19 shtatorin, ndërkohë që sezoni nëse gjithçka shkon sipas parashikimeve do të mbyllet më 23 maj.

Shpërndaj me

Loading...