Mediat në Itali raportojnë se Milani është futur në garë për anësorin e Los Axnhelos FC, Brajan Rodrigez. Urguajani 20 vjeçar, është në listën e dëshirave të skuadrave të Sampdorias dhe Napolit.

Sipas “Tuttomercato” bisedat me agjentin Pablo Bentakur dhe Milanit, janë në fazën e avancuar për të sjell lojtarit nga Uruguai në ‘San Siro’. Rodrigez në fanellën e Los Anxheles FC ka regjistruar 9 paraqitje që pas transferimit te Penarolit, ndërsa në fanellën e kombëtares së Uruguait ka regjistruar 6 paraqitje, duke shënuar 3 gola.

Shpërndaj me

Loading...