fbpx

Për Milot Rashicën nuk kishte mënyrë më të mirë për të nderuar viktimat e tërmetit që goditi Shqiëprinë sesa duke i bërë pjesë të një fitoreje të rëndësishme të Verder Bremen në Bundesligë. Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, ka shënuar 2 gola në fitoren 3-2 ndaj Volfsburg duke I dhënë suksesin ekipit të tij, në të dy rastet duke festuar me simbolin e shqiponjës dhe pastaj me gishtat drejt qiellit, një mesazh që nuk ka nevojë për interpretim, shkruan Vipsport.al.

“Është një situatë shumë e trishtë për të gjithë njerëzit në Kosovë dhe Shqipëri”, tregoi Rashica pas ndeshjes për mediat gjermane të cilave u shpjegoi se atë festim e kishte bërë pikërisht për të kujtuar viktimat e tragjedisë.

“Ne po mundohemi që të mbështetim dhe ndihmojmë njëri-tjetrin, nga Kosova, nga Shqipëria, nga kudo. Unë jam shumë krenar për atdheun tim dhe shpresoj që ditët e mira do të kthehen përsëri”, ishin fjalët e Rashicës.

Shpërndaj me

Loading...