Патнички авион со 39 патници, меѓу кои и повеќе средношколци, членови на пливачки тим, излизгал од пистата додека се обидувал да слета на аеродромот во градот Уналаска, на Алјаска.

Засега е познато дека двајца патници се повредени, но официјално лице од училиштето изјавил дека членовите на пливачкиот тим се добро и оти по инцидентот заминале на пица.

Истрагата за причините на несреќата се во тек.

Shpërndaj me

Loading...