Авион на компанијата „Пакистан ерлајнс“ со повеќе од 100 патници и членови на екипажот, се урна во пакистанскиот град Карачи.

Летот PK8303 полетал од Лахоре и требало да слета во Карачи, но исчезнал од радарот, изјавил портпаролот на „Пакистан ерлајнс“ Абдулах Хан за агенцијата Си-Ен-Ен.

Активиран е протокол за одговор при итни случаи.

Наскоро повеќе…

Shpërndaj me

Loading...