fbpx

Автомобил со тетовски регистарски таблички попладнево, во скопската населба Бутел, излета од коловозот и се преврте покрај патот.

Како што дознава Алсат, возачот е извлечен од возилото и му се укажува прва помош. Засега нема детални информации за неговата здравствена состојба.

Според првичните податоци, причина за несреќата е брзо возење.

До редакцијата на Алсат пристигна видео материјал од местото на настанот кој може да се погледне на следниот ЛИНК

 

 

 

 

Shpërndaj me

Loading...