fbpx

Ако го сака во своите редови, Манчестер Јунајтед ќе мора да плати 50 милиони фунти за младиот фудбалер на Њукасл, Шон Лонгстаф. Се смета дека 21 годишниот млад играч е една од најсериозните цели на Оле Гунар Солсккјер за новата сезона, иако минатата сезона одигра само 9 натпревари во првенството.

Shpërndaj me

Loading...