fbpx

Министерството за здравство на Албанија објави дека сомнителниот пациент со симптоми на грип е негативен на смртоносниот корона вирус.

Како што се разјаснува во соопштението, станува збор за жена која пред 10 дена допатувала од Кина. Лабораториските анализи покажале дека всушност станува збор за сезонски грип.

Shpërndaj me

Loading...