fbpx

Арта Точи од политичката партија Алијанса за Албанците, во своето вечерашно гостување во емисијата „200“ на Алсат, вели дека партијата ја поддржува идејата за коалицирање „победник со победник“, без притоа да даде конкретен одговор дали тоа значи оти би соработувале и со ВМРО-ДПМНЕ. Точи само изрази надеж дека на престојните избори ќе победат партиите со проевропска визија.

Shpërndaj me

Loading...