fbpx

Левиот бек Антонио Павиќ е новиот фудбалер на Шкендија. 25-годишниот Хрват потпиша едногодишен договор со „црвено-црните“ и доаѓа во Тетово од Железничар, Босна и Херцеговина, каде ги помина последните 2 сезони. Павиќ е четврто засилување на Шкендија на овој преоден рок, по  Бејтулаи,Дориев и  Дита.

 

Shpërndaj me

Loading...