fbpx

Министерот за здравство Венко Филипче порача граѓаните да ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот за време на празникот Курбан Бајрам. Тој преку социјалната мреѓа Фејсбук им го честиташе празникот и потсети дека и во тек на празнувањето не треба да се заборави на почитување на мерките за заштита: заштитна маска, зачестена хигиена на рацете, одржување на физичка дистанца.

„Чувајте го вашето здравје и здравјето на вашите најблиски“, напиша Филипче.

 

Shpërndaj me

Loading...