fbpx

Аталанта вчера го совлада Каљари (1:0) на гостински терен во 30. коло од Италијанското фудбалско првенство. Клубот од Бергамо го постигна 41-от гостински гол во сезоната во Серија А. Ова е најдобриот резултат во историјата на лигата, по 15 одиграни мечеви на гостински терен.

Вкупно во тековното првенство, Аталанта има 83 гола. во моментот екипата го зазема 4. место на табелата.

МИА

 

Shpërndaj me

Loading...