fbpx

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, синоќа во Скопје рече дека како партијата имаат можност и храброст да се соочат со големи проблеми. Тој додаде дека ова е потврдено од постигнатите успеси во 18 години во политиката, но и затварањето на последните прашања што го отвориле патот за интеграција на земјата во ЕУ.

„Ние затворивме големи прашања што ја прават земјата постабилна, поцврста. Затворивме една долгогодишна аспирација на Албанците, членство на земјата во НАТО, отворивме преговори за членство во ЕУ,  постигнат е договор за добро соседство со Бугарија “.

Shpërndaj me

Loading...