Марио Балотели ќе го напушти тимот на Бреша на крајот на сезоната 2019/20, објави новинарот Николо Скира.

Според добриот познавач на италијанскиот фудбал, за 29-годишниот Балотели се заинтересирани турски Галатасарај и бразилски Васко да Гама.

Се известува дека двата клуба веќе започнале преговори со агентот на играчот, Мино Рајола.

Shpërndaj me

Loading...