fbpx

Фудбалскиот клуб Барселона му врачи отказ на Виктор Валдез по само три месеци на местото тренер на младинскиот тим, соопштено е на сајтот на Каталонците.

Валдез заминува поради несогласување со соработниците, но и поради навреда на директорот на прочуената Ла Масија, Патрик Клајверт, при што за малку е избегната и физичка пресметка.

Shpërndaj me

Loading...