fbpx

Каталонскиот гигант, Барселона, му понуди на Пари сен Жермен 80 милиони евра и бразилскиот фудбалер, Фелипе Кутињо“, за трансфер на неговиот сонародник, Нејмар да Силва, пренесуваат светските медиуми.

Како што се наведува, Паризаните засега мислат дека таквата понуда не е доволна, бидејќи не го вреднува Кутињо на 120 милиони, односно сумата не ги достигнува бараните 200 милиони.

Shpërndaj me

Loading...