Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси, поради повреда го пропушта стартот на Примера и гостувањето на Атлетик Билбао. Тренерот Ернесто Валверде потврди дека Каталонците во петок без првата ѕвезда, во Баскија го започнуваат походот за одбрана на титулата – шампион на Шпанија.

Shpërndaj me

Loading...