fbpx

Лидерот на Демократската патија Љуљзим Биша, во име на обединетата вонпарламентарна опозиција, по изгласувањето на уставните измени од страна на албанскиот парламент, со кои се укинуваат изборните коалиции, оцени дека „половичниот парламент гласал во интерес на премиерот Еди Рама“, додавајќи дека „ништо нема да ја спречи народната коалиција против оваа влада“.

 

Shpërndaj me

Loading...