Фудбалерот на Реал Мадрид, Герет Бејл, доби повик од репрезентацијата на Велс и покрај тоа што поради повреда на листот не играше за клубот точно еден месец.

Селекторот на Велшаните, Рајан Гигс, го класифицираше најдобриот играч на списокот за последната акција во квалификациите за ЕВРО 2020 против Азербејџан и Унгарија.

 

Shpërndaj me

Loading...